fbpx

GENEZA

Młodzi ludzie są świadomi wyzwań, jakie stawiają przed nimi zmiany środowiskowe i klimatu. Manifestują swoje zaangażowanie i wrażliwość aktywnie, decydując o wyborze miejsca pracy, które szanuje środowisko, dokonując uważnych wyborów konsumenckich, wiążąc się z markami, które w swoim DNA mają ekologiczne postawy. Potrzebne są im jednak kompetencje i umiejętności, które pozwolą nie tylko reagować na zastaną rzeczywistość, ale aktywnie ją kreować oraz rozwiązywać problemy. To oni będą tworzyć nowy, zrównoważony środowiskowo i oparty o nowe technologie rynek pracy. Dlatego stworzyliśmy program Code for Green®.

METODA

Kreujemy nowe trendy w edukacji korzystając z rozwiązań technologicznych, stosując w praktyce metodę Design Thinking (projektowanie rozwiązań), empatyzację, edukację w terenie, STEAM. Pracujemy w modelu Agile (zwinnie).
Dzięki temu uczniowie mogą projektować realne rozwiązania w kwestiach kluczowych dla społeczności lokalnych. Metoda stymuluje krytyczne myślenie, obejmuje wdrażanie projektów i wpływ na kształtowanie lokalnych polityk środowiskowych.
Odbiorcami naszej metody są również nauczyciele, którzy wykorzystując Code for Green®
i nasze nowoczesne narzędzia, mogą aktywizować młodych ludzi i wspólnie z nimi budować pozytywną przestrzeń do dialogu społecznego. Jednocześnie rozwijając się.
W ten sposób stają się naturalnymi ambasadorami w walce o ochronę klimatu, zasobów wodnych i bioróżnorodności. Aktynie promują sprawczą edukację i jej rezultaty.

EFEKTY

Działania w ramach Code for Green® stają się elementem otaczającej nas rzeczywistości.

Ławka solarna, aplikacje pomagająca monitorować stan wody – FLODA, płot do retencjonowania wody, turbiny prądotwórcze na blokach mieszkalnych, interaktywne ule – to tylko część z unikalnych efektów pracy uczniów korzystających z naszej metody.

Drugim, niemniej ważnym aspektem, jest zapewnienie przestrzeni oraz niezbędnego sprzętu wspierającego edukację – takiego jak aparatura pomiarowa, mikroskopy, czy komputery.
Dzięki temu młodzież może zdobywać umiejętności i kwalifikacje, które pomogą jej w przyszłości na rynku pracy.

Trzecim filarem Code for Green® jest budowanie dialogu pomiędzy tymi, którzy chcą zmieniać świat wokół siebie, a władzami, które są gotowe na wdrażanie wypracowanych wspólnie rozwiązań. Daje to młodym ludziom poczucie sprawczości, uczy budowania społeczeństwa obywatelskiego i partycypacji społecznej.

DO KOGO SKIEROWANA JEST METODA CODE FOR GREEN®

Program Code for Green® kierujemy przede wszystkim do nauczycieli i pedagogów, którzy chcą być twórczy, uczyć sprawczości, podejmowania decyzji, odpowiedzialności i zaangażowania podczas zajęć szkolnych. Metoda doskonale wpisuje się w podstawę programową i może być wykorzystywana na różnych przedmiotach.

Drugą grupą są dzieci i młodzież, którzy chcą w praktyce rozwiązywać problemy środowiskowe i nabywać nowe umiejętności. Chcemy by te kompetencje przyszłości umożliwiały im skuteczne funkcjonowanie w zmieniającym się gwałtownie świecie.

Trzecia grupa to samorządowcy, którym zależy na włączeniu młodych w kreowanie lokalnych polityk środowiskowych oraz przygotowanie ich do nowego, opartego na zrównoważonym rozwoju rynku pracy.

Ideą spajającą wszystkie działania Code for Green® jest potrzeba zbudowania społeczeństwa obywatelskiego, które świadomie zadba o swoje bezpieczeństwo klimatyczne i środowiskowe oraz sprosta wyzwaniom zmieniającej się dynamicznie rzeczywistości.

CODE FOR GREEN® to metoda współtworzona z nauczycielami (120), dla nauczycieli oraz uczniów (750) i przetestowana w polskich, czeskich i niemieckich szkołach (19) przez 4 lata podczas ponad 6000 godzin lekcyjnych.

Skorzystaj z naszego podręcznika Code for Green oraz platformy eksperckiej CEOP (Climate Expert Oline Platform).

Zmieniaj z nami polską szkołę.

skontaktuj się z nami

Co możemy wspólnie zrobić?

kontakt