fbpx

Lepsza Edukacja -konferencja we Wrześni z Code for Green

Edukacja klimatyczna oficjalnie weszła do programu nauczania. Jako eksperci edukacji cyfrowej i środowiskowej patronujemy konferencji Lepsza Edukacja we Wrześni (5-6 marca 2021 r.). Członkowie zespołu Code for Green spotkają się z Państwem online i opowiedzą Wam o edukacji klimatycznej, ale też poprowadzą warsztaty technologiczne i o innowacjach, i o środowisku. Podzielimy się również cenną perspektywą psychologiczną, która w dobie pandemii stała się fundamentalną dla każdego nauczyciela w zdalnym nauczaniu.

Lepsza Edukacja to już 12 lat spotkań nauczycieli i ekspertów, którzy intensywnie wymieniają się swoją wiedzą i doświadczeniami z zakresu metodyki nauczania, nowych form edukacji, nowych wyzwań. Warto więc zapisać te daty w kalendarzu i dołączyć do wydarzenia!

piątek, 5 marca

10.20-10.40 – O zmianach klimatu w edukacji – rozmowa dr Małgorzaty Snarskiej-Nieznańskiej, CEO Fundacji z Małgorzatą Gołotą z Wirtualnej Polski i Radia Tok FM (przed konferencją zapraszamy do wysłuchania a podcastu o tym, co najważniejsze w edukacji klimatycznej, dostępny jest w Audycjach Tok FM)

14.50-15.20 – Gry, internet, nowe technologie. Gdzie zaczyna się uzależnienie i co z tym robić, Justyna Józefowicz, ekspert psychologii technologii

16.00-17.00 – udział w debacie „Dajmy uczniom i nauczycielom szansę na skuteczną współpracę!”

sobota, 6 marca

10.45-15.00 – zajęcia warszatowe:

12.00-12.45 Wykorzystanie narzędzia TinkerCad w nauczaniu zdalnym, dr inż. Adam Turkot, ekspert robotyki i programowania

12.00-12.45 Jak realizować pracę metodą projektu w edukacji zdalnej?, SSP6 Września-Code for Green – Dorota Czech-Czerniak, Anna Nowicka

14.00-14.45 Praca metodą Design Thinking w edukacji zdalnej i stacjonarnej, SSP6 Września-Code for Green – Dorota Czech-Czerniak, Anna Nowicka

Pełny program konferencji i rejestracja

Więcej o naszym zespole Team for Green przeczytasz na stronie O nas.

Współpraca – słowo kluczowe

Czy po doświadczeniu pandemii, izolacji społecznej jesteśmy bliżej efektywnej współpracy przez Internet? A może poznaliśmy na własnej skórze (i duchu) jej granice? Opowiemy o naszych doświadczeniach spotkań zdalnych Code for Green w różnych formułach. Współpraca to przecież jedna z kompetencji przyszłości, choć wymyka się ocenom z dziennika.

Webinaria jako spotkanie i szansa na prawdziwą edukację klimatyczną

Nauczycieli uczestniczących w konferencji i osoby zainteresowane tematyką zapraszamy do zapisania się do społeczności Code for Green na Facebooku, gdzie umieściliśmy serię naszych webinariów prowadzonych przez najlepszych w Polsce specjalistów. To odpowiedź FFIS na pilną potrzebę edukacji klimatycznej i ekologicznejOd września 2020 r. znalazła się ona w programach nauczania.

Webinaria pomogą Państwu przeprowadzić lekcję on-line. Są zapisem wideo spotkań młodzieży i nauczycieli z arcyciekawymi ludźmi, naukowcami, podróżnikami, reporterami ze świata – ze świata, który ustawicznie się zmienia. Tej zmiany nie znajdziemy w szkolnych podręcznikach.

Poniżej znajdziecie przykładowe webinaria z bogatego programu Code for Green.

Tobiasz Adamczewski, ekspert Forum Energii ds. odnawialnych źródeł energii, prezentuje to, co czeka nas wszystkich za dekadę, dwie, trzy… Jak może zmienić się nasze życie, gdy węgiel zastąpimy wodorem?

Webinar o energii słonecznej, energii z wiatru, paliwach kopalnych, energii jądrowej (czy elektrowania atomowa to dla Polski pierwszorzędna sprawa?). I o technologii, która może odpowiedzieć na nasze rosnące (czy nie ponad miarę?) apetety na energię.

Co na to świat przyrody? Jak reaguje np. na kolejną drogę przecinającą bagna? O tym kolejne webinarium:

Prof. dr hab. Marek Lamentowicz, znawca torfowisk i bagien, opowiada o tym, jakie znaczenie mają tereny podmokłe dla kondycji całej naszej planety. Czy ta naturalna gąbka może wyschnąć? Jak się do tego przykładamy i jak możemy zapobiec zanikaniu jednego z najbogatszych środowisk organizmów żywych?

Potrzebujesz więcej treści o zmianach klimatycznych i ekologii?

Dołącz do grupy Edukacja klimatyczna,

na której w zamkniętym gronie będziemy dzielić się materiałami i doświadczeniami z nowoczesnej edukacji w zaprzyjaźnionych szkołach. Dołącz do nas!

skontaktuj się z nami

co możemy wspólnie zrobić?

kontakt