
Małgorzata Snarska-Nieznańska
wealth management
FFIS działa na rzecz lepszej przyszłości dla dzieci i młodzieży poprzez projekty technologiczne i innowacyjną edukację zakorzenioną w kontekście społecznym i środowiskowym.
Wspieramy równą edukację cyfrową, opartą na kluczowych kompetencjach XXI wieku, takich jak krytyczne myślenie, współpraca, kreatywności i innowacyjności. Pomagamy przygotować młodzież i dzieci z zagrożonych rodzin do osiągnięcia autonomii, bezpieczeństwa finansowego, możliwości zawodowych opartych na osobistej odpowiedzialności za środowisko i równości społecznej. Aktywnie angażujemy dziewczęta w STEAM, wzmacniając ich przyszłą sytuację społeczną i pozycję ekonomiczną.
Fundacja tworzy programy i projekty, które rozpoznają lokalne uwarunkowania i podejmują wyzwania w zakresie zrównoważonego rozwoju, praw obywatelskich, polityki społecznej, wdrażania dialogu społecznego i podejścia angażującego darczyńców.
Fundacja została założona przez Małgorzatę Snarską-Nieznańską w 2017 roku i od tego czasu realizuje projekty, m.in:
Zespół fundacji FFIS składa się z doświadczonych ekspertów i menedżerów posiadających doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu innowacji, edukacji, ochronie środowiska i projektach zorientowanych na prawa obywatelskie. Fundacja współpracuje z doświadczonymi trenerami i zapewnia oparty na badaniach program nauczania dla wszystkich prowadzonych działań.
W ostatnim czasie nasi eksperci prowadzili szereg innowacyjnych inicjatyw, takich jak:
W dziedzinie edukacji cyfrowej i wykluczenia cyfrowego FFIS posiada unikalne doświadczenie w realizacji następujących programów:
CodeForGreen® to autorski program Fundacji, finansowany ze środków fundacji terre des hommes oraz Volkswagen Belegschaftsstiftung, w którym od 2018 roku uczymy młodzież rozwiązywać problemy środowiskowe za pomocą nowych technologii i programowania. Rozwijamy również kompetencje cyfrowe nauczycieli i wspólnie wdrażamy nowe metody pracy z uczniem. Aktualnie program realizowany jest w 8 szkołach województwa dolnośląskiego i wielkopolskiego. Bierze w nim udział 160 uczniów oraz 16 nauczycieli.
Rozwijamy i wzmacniamy przy tym kluczowe kompetencje jak współpraca, kreatywność, odpowiedzialność, krytyczne myślenie i innowacyjność, działając w oparciu o pracę metodą pogłębionej empatii, design thinking i metody projektowe.
Wierzymy, że młodzież świadoma zagrożeń i wyzwań środowiskowych, przed którymi stoi świat, z entuzjazmem i chęcią podejmie się prób ich adresowania i rozwiązywania. W przyjaznych przestrzeniach pracowni Code For Green, które zostały zaprojektowane przez FFIS, młodzież spotyka się na zajęciach pozalekcyjnych, ucząc się o współczesnych wyzwaniach środowiskowych i o tym, jak można rozwiązywać za pomocą nowoczesnych technologii. Wyposażone w nowoczesną infrastrukturę badawczo-edukacyjną pracowanie stają się poligonem doświadczalnym, laboratorium i warsztatem dla młodzieży, która identyfikuje lokalne problemy, analizuje je, szuka najlepszych rozwiązań, zawsze wykorzystując perspektywę użytkownika. W pracowniach młodzież wykonuje i testuje prototypy rozwiązań, aplikacje, gry i fizyczne rozwiązania, które udaje się potem wdrożyć w lokalnych społecznościach.
Program Code for Green jest najważniejszym programem fundacji i realizuje zarazem jej kluczowe cele, jakimi są:
Cecilia Yang has been making things since she was old enough to hold a pen to paper. She hasn’t slowed down since, dabbling in a range of creative pursuits.
wealth management
wealth management
Malgorzata Snarska-Nieznańska jest założycielką Fundacji i menadżerką projektów z doświadczeniem w opracowywaniu, koordynacji i wdrożeniach programów edukacji cyfrowej, zrównoważonego środowiskowo rozwoju i partycypacji społecznej. Jest pasjonatką technologii rozwiązującej społecznie istotne problemy oraz innowacyjnej edukacji. Przez 7 lat była szefową programów edukacyjnych w Microsoft Polska. Jako członek gabinetu Ministra Środowiska odpowiadała za przygotowania i koordynację szczytu klimatycznego ONZ w Poznaniu (UNFCCC COP 14). Była liderem zespołu polskich negocjatorów klimatycznych, członkiem grup roboczych Komisji Europejskiej ds. środowiska i zmian klimatu. Pracowała na rzecz procesów demokratyzacji w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz ONZ (UN HABITAT).
Małgorzata jest doktorem nauk politycznych w zakresie publicznego dialogu i komunikacji (Uniwersytet Wrocławski, Wolny Uniwersytet w Berlinie). Stypendystka Fundacji Adenauera, Fundacji Ashoka. Ukończyła London School of Public Relations.