Refleksje i wskazówki. Dzieci z Ukrainy w Polsce 2022/2023

Publikacja w 4 częściach dedykowanych 3 grupom odbiorców, powstała przy współpracy 250 osób pracujących w szkołach i placówkach pedagogicznych i psychologicznych oraz związanych ze środowiskiem szkolnym po blisko 100 godzinach warsztatów i webinariów prowadzonych przez psychologów, terapeutów oraz ekspertów i trenerów z takich dziedzin jak kompetencje miękkie czy edukacja międzykulturowa

Proponowany materiał pozwala na stosowanie wypracowanych rozwiązań – powstał we współpracy praktyków i również do praktyków jest adresowany. Przedstawiamy w nim nie tylko potrzeby tu i teraz, ale pokazujemy też dynamiczny proces, który każdego dnia stawia nowe wyzwania przed wszystkimi zaangażowanymi we włączanie do edukacji dzieci szukających schronienia na terenie Polski.

Z „Refleksji” dowiecie się Państwo m. in.
– jakie wyzwania stoją przed edukatorami uczącymi dzieci z Ukrainy;
– jak rozwiązywać kryzysy i radzić sobie z traumami
– co jest konieczne, a co przydatne w nowej szkolnej sytuacji
– kiedy, komu i jak proponować wsparcie
– jak monitorować własną gotowość i zarządzać złożonymi emocjami
– jak skutecznie pomagać w adaptacji.

Mamy nadzieję, że publikacje pomogą Państwu w rozmowach i podejmowanych działaniach z którymi borykamy się we wciąż nowej i niełatwej sytuacji w szkołach.

Zapraszamy również do zaznaczenia opcji „Newsletter”. Dzięki temu będziemy mogli podzielić się z Państwem dodatkowymi materiałami – podcastami i webinariami pogłębiającymi tematykę proponowanych publikacji.

Po lekturze zachęcamy do pozostawienia swoich spostrzeżeń i refleksji w naszych mediach społecznościowych https://www.facebook.com/FundacjaForumInicjatywSpolecznych.

Formularz do pobrania materiałów