dr inż. Adam Turkot
robotyka & programowanie
MobiLab – laboratorium sprawczej edukacji klimatycznej
MobiLab to mobilne laboratorium warsztatowe, w którym łączymy nowe technologie z zajęciami terenowymi i analizą danych pod okiem ekspertów. Realizuje ono założenia programu oraz modelu edukacji klimatycznej Code For Green®, którego jest integralną częścią. Autorski model powstał na bazie wieloletnich doświadczeń zbieranych w ramach programów, które wspólnie z nauczycielami opracowywała Fundacja Forum Inicjatyw Społecznych we współpracy z przedstawicielami Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Politechniki Poznańskiej.
Chcąc sprostać wyzwaniom jakie niesie ze sobą walka ze zmianami klimatycznymi, do współpracy zaprosiliśmy osoby, których doświadczenie i wiedza dają gwarancję na wysoką jakość i efekty działania MobiLab.
robotyka & programowanie
badania środowiskowe
badania środowiskowe
Młodzi ludzie są coraz bardziej świadomi wyzwań, jakie stawiają przed nimi zmiany klimatyczne. Potrzebne są im jednak kompetencje i umiejętności, które pozwolą nie tylko reagować na zastaną rzeczywistość, ale aktywnie ją kreować.
W odpowiedzi na tę potrzebę stworzyliśmy MobiLab.
Korzystamy z najnowszych trendów w edukacji i rozwiązań technologicznych.
Stosujemy w praktyce metodę Design Thinking (projektowanie rozwiązań), empatyzację, edukację w terenie oraz pracę zespołową.
Nasze programy realizujemy w modelu Agile (zwinnie) oraz duchu edukacji STEAM (science, technology, engieenring, arts and math). Dzięki temu uczniowie mogą projektować realne rozwiązania w kwestiach kluczowych dla młodych pokoleń
Podczas BEZPŁATNYCH zajęć w MobiLabie pokazujemy, że
Nasze zajęcia obejmują 4 moduły tematyczne:
Prowadzone w MobiLab warsztaty to nowoczesna formuła edukacyjna, która nie tylko w ciekawy sposób umożliwia realizację podstawy programowej, ale też wciąga Nauczycieli
i Uczniów w świat technologii i projektowania użytecznych dla klimatu rozwiązań.
Uczestnicy programu poznają wiele nowoczesnych narzędzi, jak kartowanie terenu
z wykorzystaniem tabletów, czy pomiary temperatury powierzchni wykonane kamerą termowizyjną, których celem jest budowanie multisensorycznych relacji z przyrodą.
Nasze zajęcia możemy dowolnie łączyć i dostosowywać do potrzeb Waszej szkoły.
W zależności od tego czy szkoła jest w mieście, czy ma dostęp do rzeki, jeziora, lub czy
w pobliżu jest las i łąka. Warsztaty możemy przeprowadzić przy budynku szkoły lub w niedalekiej odległości, tak aby uczniowie wygodnie doszli bądź dojechali na miejsce.
Osoba ze szkoły do kontaktu z Mobilabem
Zgody na wykorzystanie wizerunku Dzieci i Nauczycieli, biorących udział w warsztatach
Dzięki temu będziemy mogli:
MobiLab to auto z wyposażeniem dostosowanym do prowadzenia szkoleń.
Przygotowane uchwyty do montażu ekranu/ monitora na zewnątrz pojazdu (odsuwane drzwi boczne po stronie pasażera). Przystosowany do podłączenia do zewnętrznego zasilania
Zapraszamy na stronę www.ffis.edu.pl/MobiLab oraz do kontaktu: ilowicka@ffis.edu.pl.
robotyka & programowanie
Pracuje jako adiunkt dydaktyczny w Instytucie Automatyki i Robotyki na Politechnice Poznańskiej. Wykształcenie to studia z zakresu automatyki i robotyki oraz doktorat z elektrotechniki. Obecny zakres prowadzonych zajęć obejmuje tematykę IT, automatyki i robotyki. Hobbistyczne zainteresowania to żeglarstwo, motocykle, a także przydomowy warzywnik. Stara się minimalizować swój wkład w katastrofę klimatyczną.
Od kilku lat pracuje jako ekspert FFIS
badania środowiskowe
Profesor Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zajmuje się naukami o środowisku oraz polityką ekologiczną. Dba o transfer wiedzy z uczelni do szkół uczestniczących w programie Code For Green.
badania środowiskowe
Iza Łowicka to absolwentka ochrony środowiska na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po studiach pracowała w administracji samorządowej miasta Poznania, gdzie zajmowała się zagadnieniami związanymi z ochroną środowiska. Od kilku lat współpracuje z lokalnymi fundacjami związanymi z ochroną przyrody jako edukator przyrodniczy. Jej kolejną pasją jest ceramika, ma swoją pracownię, w której prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych.
Koordynuje projekt mobilab w FFIS